FG DJs | Alican 

Alican

 

Türkiye'deki elektronik müziğin dâhilerinden biri kabul edilen ve global dans müziği arenasında büyük gelecek vaadeden Alican Yuksel, FG 93.7' nin en çok dinlenen programlarından birini yapıyor.

 

Istanbul'da dans müziği kültürünü yakindan takip eden Alican Yüksel, çok geçmeden ünlü DJ/Prodüktör Murat Uncuoğlu ile tanişti ve yaptikları calişmaları paylaşma firsatı buldu. Murat Uncuoğlu'nun desteğini arkasina alan Alican, ortagi Soner ile birlikte çalişmalarına hiz verip yurtdışında bulunan plak şirketleriyle irtibata geçti ve 2004 yılında ilk plak anlaşmalarını imzaladi.

 

 

Murat Uncuoğlu ile birlikte kurdukları Teknikal Rotation adlı plak şirketleriyle MANDY, Richie Hawtin, Sasha ve Luciano gibi dünyanin en önemli DJ'lerinin de dikkatini geçen Alican Yuksel, dünyanın en önemli plak şirketlerinden Get Physical Music için hazirlamakta olduğu yeni produksiyonları için yoğun bir şekilde çalışıyor. Alican, aynı zamanda İstanbul gece hayatının en popüler mekanı olan Indigo’nun işletmesinde yer alıyor.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S