FG DJs | Ferhat Albayrak 

Ferhat Albayrak

Ferhat Albayrak, profesyonel DJ'lik kariyerine 1996 yılında Beyoğlu Next'de başladı. Kısa bir süre içerisinde kendi tarzını oluşturup kabul ettiren Ferhat, Kiss FM 90.3'de program yapmaya başladı. Kiss FM'i dönemin en önemli dans radyolarından Radio Cool 104.4 günleri takip etti. Aynı zamanda ülkenin önemli kulüp ve organizasyonlarında yer almaya başladı.

 

2007 yılı onun uluslarası kariyeri için dönüm noktası oldu. Önce Mart ayında Miami Winter Music Conference'nın resmi oteli Miami Resort'da sahne aldı. Daha sonra Mayıs'ta ilk EP'si ‘WMC EP' sektörün saygın label'larından Lost Records'tan yayınlandı ve birçok önemli techno sanatçısı taradından desteklendi. Haziran sonu Carl Cox'un 21 ülkede yayınlanan Global Radyo Show'unda konuk DJ olarak yer aldı ve 30 dakikalık özel miksiyle büyük ilgi topladı.

 

Temmuz 2007'de dünyanın en büyük dans müzik festivali olan Global Gathering UK'de Londra'da sahne alan ilk Türk olan Ferhat Albayrak, Temmuz sonu itibari ile yayınlanan Carl Cox'un sınırlı sayıda basılan ‘King Of Clubs : Six Years at Space' toplama albümünde ‘Let the Game Begin' adlı parçasını vererek uluslarası sahnede ismini daha da duyurmaya başladı.

 

Eylül 2007'de dünyanın en saygı duyulan plak şirketlerinden biri olan Ade Fenton'un sahip olduğu İngiliz Advanced Records'dan ‘Let the Game Begin EP'yi yayınlandı. Parçalar henüz yayınlanmadan birçok ünlü DJ'in çantasında yerini aldı.

 

2009 yılında Ferhat Albayrak, Native Instrument’in resmi artisti oldu ve Traktor Scratch Pro gibi, Carl Cox, Richie Hawtin, Dubfire, Mauro Picotto gibi isimler ile bu ürünlerin geliştirilmesine katkıda buluyor.

Ferhat Albayrak’ın bugüne kadarki en önemli performansı Ağustos 2009’da Space Ibiza’da gerçekleşti. Carl Cox ile beraber ana sahnede yer alan Ferhat 5000 kişi önünde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştı ve Space’de çalan ilk Türk olarak ismini yazdırdı.

 

 

2012 Ağustos’unda gene Space Ibiza’da Carl Cox, Umek, Monika Kruse ve Nic Fancuilli ile beraber “Covered Terrace” da sahne aldı2010 WMC Miami, 2011 Istanbul ve 2011 Ekim Amsterdam ADE’de Jeton Records’un Label Party’leri binlerce müzikseveri biraraya getirdi, ve Turk Elektronik Müzik Sahnesinin yurtdışında yayılmasına yardımcı olmaya devam etti. Halen Ferhat Albayrak hem kendi plak şirketi Jeton Records hem de diğer önemli plak şirketleriden çıkarttığı kendi prodüksiyonlarını dünyanın en iyi Djleri ile  tanıtmaya devam ediyor.

My dub track
All Rights Reserved © 2012 FG DJ’S